co je to křesťanství?

31. března 2006 v 14:15 | čarodějka |  Křesťanství
Obvykle je slovo křesťanství v češtině odvozováno od slova křest. Vzniklo to jaksi zkomolením tohoto slova. Stačí však jen na chvilku odběhnout do angličtiny. Christians - křesťané, nebo ještě lépe kristovci. Zatímco křest je babtism. Odtud bychom měli správně hovořit o kristovství a ne o křesťanství. Ovšem tento výraz je velmi vžitý a proto jej užívejme i nadále. Křesťanství je tedy vyznáváním Krista. Co to znamená?
...Ježíš se svými učedníky vyšel do vesnic u Cesareje Filipovy. Cestou se učedníků ptal: "Za koho mě lidé pokládají?". Řekli mu: "Za Jana Křtitele, jiní za Eliáše a někteří za jednoho z proroků." Zeptal se jich: "A za koho mne pokládáte vy?" Petr mu odpověděl: "Ty jsi Mesiáš." Evangelium podle Marka 8.27-29
Mnozí lidé se o Ježíše nikdy nezajímali. Pokud patříš mezi ně, prosím tě, měj chvilku strpení a neodcházej. Jiní zase připustí, že Ježíš byl historickou postavou, ale jen pro svou dobu. Další jsou přístupnější a přiřknou Ježíši všelijaké tituli: učitel morálky, nejsrdečnější a nejčestnější člověk, náboženský fanatik, "nějakej svatej", léčitel, mystik, a i to co zrovna myslíš ty. Ježíšova otázka je tak položena i do současnosti nám. Za koho pokládáš Ježíše? Petr mu odpověděl: "Ty jsi Mesiáš." Hebrejské slovo Mašíach /počeštěno Mesiáš/, řecky Kristus je jednak titul a jednak poslání. Sám jsem si kdysi myslel, že Ježíš je jméno a Kristus příjmení, ale mezitím jsem vyrostl a poznal osobně Ježíše jako Krista - tedy Spasitele. Proč je kolem tohoto Krista takový rozruch? Proč není zapomenut jako mnozí jiní učitelé - rabbi? Proč nevzpomínáme další, kteří žili v oné době, tak, jako právě Ježíše? Proto, že byl a je Kristus.
Jaký to však má význam pro dnešního člověka, pro tebe či mne? Jsi-li nevzdělaný, pomůžou ti ve škole, jsi-li hladov, nakrmíš se, jsi-li nemocen, navštívíš lékaře, ale kdo vyléčí lidský hřích? Brrr, tohle slovo jsem nikdy neměl rád. Jeden můj známý mi řekl, když jsme na otázku hříchu narazili, že se o tom dál již nehodlá bavit. Prosím tě, ještě chvilku vydrž. Slovo hřích je v češtině asi tím jediným výstižným slovem daného významu. Lepšího prostě není. Všimni si, že jsem použil jednotného čísla a ne množného - hříchy. Hřích je totiž počátečním problémem člověka, který ho odděluje jednak od Boha a jednak od sebe navzájem. Lhostejnost, zlé myšlenky, závist, lakota, sobectví, vychytralost, neláska a nenávist, rozbroje, hádky a utrhání atd. má svůj počátek v lidském srdci. U někoho víc, u někoho skoro neznatelně. Ovšem je to tam. Stejně tak je tomu i u mne. Nejsem o nic menší hříšník než-li masový vrah, ač jsem nikoho nezabil. Hříchu se nelze odnaučit. Nelze jej odčinit jako nelze vrátit vyřčené slovo zpět do úst. Hřích nelze vyvážit dobrým chováním jako se pokládají závaží na misky vah. Hřích je konstatováním narušené podstaty člověka. Co s tím? Když si člověk s hříchem nemohl poradit, poslal Bůh svého Syna a ten zaplatil výkupné za hřích člověka. Ježíš Kristus je tím Výkupným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cojetidotoho... Cojetidotoho... | E-mail | 8. září 2006 v 18:51 | Reagovat

Je to velmi pěkně napsaný! Souhlasím s tím a zajímalo by mě jestli je autor věřící...Myslím že to osloví každého kdo si to přečte..

A ještě dodatek pro lidi kteří sem zavítají: Stalo se vám určitě že se vás ptali "Jste věřící?" A vy se báli a styděli se říci "ano"?  Ale proč to lidé tak odsuzují? Za vším totiž hledají něco co by se jim hodilo nebo co by hned využili. A když jim řeknete že v něho věříte tak vám řeknou proč? Jak můžeš vědět že je? Přemýšlela jsem nad tím a došla jsem k závěru že lidé si musí stále něco dokazovat. Ale přitim v tom není až takový problém. Stačí totiž věřit! Když věříš že vyhraješ je větší šance že opravdu vyhraješ než když si nevěříš! A Bohu jde jen o to aby se lidé měli rádi a neškodili si navzájem! Tak začni přemýšlet!

2 Já | 13. října 2006 v 14:06 | Reagovat

Jo je to dobre.Jo a fakt nechapu ty satanisty............to je hnus.Tohle je hezky napsane a je to v pohode,i kdyz jsem to jeste nedocetla protoze se to blbe.Tak pa

3 Miami hopper Miami hopper | Web | 3. listopadu 2006 v 18:28 | Reagovat

zmatenej blog,změň pozadí

4 JajkaB JajkaB | Web | 15. prosince 2006 v 23:35 | Reagovat

Neni nic blbejsiho nez krestanstvi a nejsou na svete naivnejsi lide nez krestane, ktery se nechaj vodit bez vlastnich uvah a myslenek, poslouchaj řády a slepe duverujou knezum. Lituju tyhle lidi, ktery nikdy nepoznaj uplnou svobodu...a jak rikam...radsi budu prvni v pekle nez druha v nebi...AVE!

5 Marie Marie | 31. března 2007 v 13:37 | Reagovat

JajkaB=blbá holka,protože,když nevěříš tak se o to nezajímej a tahni a klidně z hnij v pekle,ale první tak nebudeš!!!

6 Kristýnka Kristýnka | E-mail | 26. dubna 2007 v 13:26 | Reagovat

Mocmoc krásný!!! :)

7 warhammer warhammer | 9. října 2007 v 13:02 | Reagovat

Satanismus není hnus, je to život. Křesťanství je pokrytecké a má falešnou filozofii- tedy nic pro normálního, zdravého člověka.

BŮH NESTVOŘIL ČLOVĚKA, TO ČLOVĚK SKRZE BIBLI STVOŘIL BOHA ! ! !

(MIMOCHODEM, BYL BYCH RÁD, KDYBY TU MŮJ KOMENTÁŘ CHVÍLI ZŮSTAL )

8 sem tu náhodou sem tu náhodou | 19. října 2007 v 14:47 | Reagovat

Čemu člověk nerozumí, tam věří. Víra je pro ty co raději v cosi věří než aby hledali smysl. Možná proto že je to jednodužší.

9 tynushka.any tynushka.any | Web | 28. října 2007 v 20:02 | Reagovat

moc si mi pomohla na esej.diky

10 Morbidith Morbidith | Web | 11. listopadu 2007 v 10:48 | Reagovat

Ave Satanas!

11 Lada Lada | 18. ledna 2008 v 9:07 | Reagovat

Byla to krasna teorie - bohu-žel vešheré zlo a lidská hnusota pochází a vždy pocházela pouze proto že lidá prahli po moci.

Moc však v rukou měla jenom církev.

12 freely freely | 26. ledna 2008 v 11:54 | Reagovat

Lada: moc v rukou NIKDY církev neměla. Chci tím říct pravá Církev ne. To o čem mluvíš je jen náboženská organizace (falešní učitelé, bludaři nebo další označení před kterými nás apoštolové, ale i sám Pán Ježíš varovali. ) V Bibli je dvoje označení pro Církev. Jenda z nich , která je Kristovo tělo(Je to ta Církev, do níž sám Bůh vštípil každého, kdo uvěřil v Krista jako osobního Spasitele, kdo prožil nové narození z Ducha Božího. Je to ta Církev, která je výlučně Božím dílem, k němuž člověk nemohl nic přičinit, a naopak, ani nemůže svou nedokonalostí, nevěrností nebo hříchy ji porušit a znehodnotit! Je to ta Církev, jež je lidskému zraku neviditelná, ale jejíž rozsah a nadčasové rozměry a tak i jednotlivé údy jsou známy jen Bohu (2Tm 2,19)! Je to ta Církev, kterou buduje sám Bůh, a protože ji buduje On, musí být dokonalá, čistá, svatá, bezúhonná a věčná. Je to ta Církev, kterou Bůh od věků na věky vidí v Kristu, s Ním organicky spojenou, vždyť ona je jeho tělo, a již proto musí být Bohu milá a před ním dokonalá jako Jeho Syn. /lépe jsem to vyjádřit nemohla a převzala jsem tuto poznámku o 1.Biblickém označení Církve z této strany → http://knihy.xf.cz/ekklesia.htm/ . ) a ta druhá je společenství lidí, kteří se scházejí k oslavění našeho nebeského Tatínka a našela Pána Ježíše Krista. Ale ani jedna z nich není ta, kterou jste zde zmiňovala. Ano souhlasím, lidé prahli a i nyní prahnou po moci.. Ale.. neviděla jste toto jednání ještě u někoho jiného? Jen si vzpomeňte na toho představeného anděla, který si v sobě tuto touhu rovněž vybudoval. Ano mluvím o Satanu (Ďáblu) . A tento padlý anděl se nyní snaží útočit na to , co je Bohu milé- na člověka. Povedlo se mu to už v krásné zahradě Edenu, povedlo se mu to v lidské historii mnohokrát. Ale je na nás lidech s ním bojovat a nedovolit mu, aby se to opakovalo i nyní. Přemýšlejte o tom.

13 freely freely | 26. ledna 2008 v 11:59 | Reagovat

Toto charakterizování křesťanství je krásné a pravdivé. Autor to trefně vyjádřil ;-)

14 warhammer warhammer | 28. března 2008 v 22:16 | Reagovat

Ctihodní psi a žádostivé vlčice - lačnící po pravdě víc než po čerstvé krvi - voláme k Vám mocně ve jménu Prince Lucifera a Lilith a Astaroth - vznešených a našim srdcím milých velkokněžen Temnoty, která je Světlem.

Slyšte!

Jsme zde. Dáváme se na pochod, abychom zjevovali Zemi tajemství a moudrost Satana, Krále Světa.

Stojíme pevně na základech satanské filosofie a na gruntech poznání položených mnoha magickými mistry hodnými následování.

Hledíme hrdě na Hvězdu Satanovu zářící nad námi a v našich srdcích a opájíme se nádherou jejího jasu.

Shledali jsme krásu být jedním z atributů Jeho Satanského Veličenstva a zavázali se přinést světu její poselství.

Člověk je Bůh a Šelma. Krása těla a touhy a všech přirozených vášní v nás - budiž projevena! Ať červi sežerou všechny prázdné slupky pokrytecké morálky a lživých náboženství. Již příliš dlouho je lidská rasa mrzačena klamem přetvářky a falešných "ctností". Budiž to zatraceno!

Jsme zde, abychom ukázali světu pravdu Krásy a krásu Pravdy. V nahotě a bez závojů.

Jsme zde, abychom potřeli šeď všednosti a nahradili ji pestrými barvami Rituálu, neboť sám život jest nám rituálem Zrození

a Smrti a v uvědomění tohoto se každý čin stává magickým aktem, jenž svou symbolikou naplňuje obsahem i vše prázdné a mrtvé. Věříme v život a v Satana jako Hybatele a Princip vší přirozenosti. Jen Jemu se klaníme, ač nehodláme se sehnout před ničím.

Jsme pyšní na svou příslušnost k Církvi Satanově a chceme všemi prostředky pomáhat každému, kdo je hoden a jehož srdce a mysl jsou otevřené ke vstupu do tohoto společenství svébytných bytostí, kterého si hluboce vážíme.

Jsme Světlo světa. Jsme Synové a Dcery Jitřenky.

Pohleďte! Jsme praví lidé!

Ave SATANAS!

15 Paladin Paladin | 22. dubna 2008 v 23:59 | Reagovat

Ahoj....

Mám dotaz:O čem se tady bavíme?

Vše co tu bylo řečeno je RELATIVNĚ pravdivé ale myslím si že je jedno v co člověk věří pokud žije spořádaný život a pomáhá ostatním.Neškodí sám sobě ani jiným a takto bychom se mněly chovat všichni bez ohledu na pohlaví,věk,národnost či vyznání pokud je to jen trochu možné a nic není nemožné.Pokud opravdu chceme.Je pravdou že každý jsme nemněly štěstí na osud ale kdo jo tak bychom se mněly po každé ráně osudu zvednout a jít dál a neodmítat pomocnou ruku i když je to od člověka od kterého by jsme to nejméně čekaly.Jsem Křesťan katolík ale jsem tolerantní vůči jinému náboženství či výře.Pokud ta výra není zneužívána ke zlu a vlastnímu obohacování či slávě a populismu jednotlivce.Například mně vadí když vůdci terorismu ZNEUŽÍVAJÍ Islám a tím posilují svůj vliv!!!Myslím si že bychom mněly spíše spolupracovat a budovat dobré hodnoty...

16 míša míša | 28. září 2008 v 13:16 | Reagovat

Ahoj, máš to moooooooooooc krásný.

Skvěla mi to pomohlo do domácího úkolu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dík a papa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama