co je třeba znát

31. března 2006 v 14:31 | čarodějka |  Astrologie
>> Planety se pravidelně pohybují v pásu oblohy po určité oběžné dráze o sklonu 23° od nebeského rovníku, tato dráha se nazývá ekliptika, neboli zvířetník, či zodiak.
>> 360° zodiaku (zvířetníku) jest rozděleno znameními na 12 shodných výsečí, tedy každá z nich odpovídá 30°. Každá z výsečí přísluší jednomu znamení zvěrokruhu. Pokud jsem to správně pochopil, každé znamení je tedy v jednom domě, dělící čára mezi nimi se nazývá "vrchol". Slunci trvá zhruba měsíc, než projde všemi.
>> každý rok 21. března vstupuje Slunce do znamení Skopce, nastává Jarní rovnodennost. Přesně o měsíc později a o 30° dále vstoupí do znamení Býka atd...
>> Místní čas je stejný jako dekretní čas pouze ve městech, která leží přesně na příslušném poledníku. V zřetel je nutné brát i zeměpisnou délku místa narození.Jeho rozdíl k času světovému (UT) se rovná zeměpisné délce místa, která se k UT na východ od příslušného poledníku přičítá, na západ odečítá. Místní čas u nás platil do 1.října 1891.
>> Světový čas (UT,SČ, GMT) byl zaveden r. 1925 Mezinárodní Astronomickou Unií. Je to střední sluneční čas greenwichského (nultého) poledníku. (Od 1.1.1925 byl měřen od půlnoci; před tím v astronomii začínal den v poledne.)
>> Časová pásma - svět dělíme na 24 pásem.Rozkládají se od 7 1/2° do 7 1/2°po obou stranách poledníku.
>> Pomocí horoskopu nelze zjistit pohlaví, barva pleti, ani národní a náboženská příslušnost, etické postoje, smysl pro hodnoty atd.
>> Základem astologie jsou dvě věci, 1) časová periodicita všech jevů, 2) symbolické vyjádření
>>Polohu hvězd určují čtyři faktory : deklinace, rektascence, šířka a délka. Více o nich v Základních pojmech.
>> S průběhem let se také mění poloha jarního bodu. Celou ekliptiku proběhne za 25 200 let, což znamená, že se za 70 let posune o jeden stupeň. Pohyb jest nazýván "praecesí" a časově to je "platonický rok".
>> V astrologii známe trojí význam "dne". Známe tři druhy dne a je třeba pracovat se dnem "hvězdným".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elf-struck elf-struck | Web | 17. února 2007 v 23:43 | Reagovat

ahoj máš pěknej blog . koukni na můj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama