Oltář

31. března 2006 v 16:10 | čarodějka
Oltářem může být v podstatě cokoli. Pokryjte ho nějakým hezkým šátkem, na barvě v podstatě nezáleží. Měl by být z přírodního materiálu. Můžete ale využít tabulku barev pro dosažení určitého magického cíle. Na oltář dejte dvě svíce, které budou mít pouze osvětlovací funkci. Můžete na něj umístit také symbol náboženství, které vyznáváte. Atheista nemůže být čarodějem. Víra je prostě nedílnou součástí magie. Takže tam umístěte soušky Boha a Bohyně, kříž, ikonu nebo sošku Budhy…. Na oltáři mají své místo předměty zastupující čtyři živly.
Vzduch - pírko, vonná tyčinka
Oheň - svíce, červený kámen
Voda - mistička s vodou, stříbro
Země - sůl, hlína, kamínek
Na oltář můžete umístit např. tarotové karty, sůl prostě další předměty, které jsou pro vaši magickou praxi důležité.
Jaké jiné předměty čarodějka potřebuje:
Lunární kalendář - určitě ho budete potřebovat, abyste poznali jaký je lunární den a v jakém astrologickém znamení se nachází měsíc.
Atham neboli magický nůž - může to být i obyčejný kuchyňský nůž, důležité je jeho zasvěcení.
Stojánky na svíčky
Vonné tyčinky - pro začátek postačí santalové dřevo a frankesence (kadidlo, olibanum, františek…)
Stojánek na vonné tyčinky
Sůl - důležitá pro vyčištění prostoru a posvěcení vody
Tužka nebo propiska - budou se používat jen k magickému účelu
Různobarevný blok - hodně malých papírků v různých barvách se budou hodit.
Miska pro pálení předmětů
Najděte ve svém nejbližším okolí obchod s látkami, svíčkami, vonnými tyčinkami, různými krabičkami…Podle moji zkušenosti nejlepší vonné tyčinky jsou v indickém obchůdku Dátá v Praze v Koněvové ulici. Tam se dají koupit i nádherné hedvábné šátky a měděné nádobí.
Nimue
Oltář v kanceláři
Pokud nechcete, aby všichni ve firmě věděli o vašich kouzelnických praktikách, musíte být diskrétní. Nejméně nápadné bude, když do kanceláře přinesete kytku a do květináče položíte malý pentagram měděný nebo stříbrný (pěticípá hvězda), který vás bude na pracovišti chránit. I do podstavců stolních lampiček se dají strčit malé ochranné amulety.
Dále můžete nosit na krku růžový křemen, který je velmi užitečný, když přicházíte do styku s mnoha lidmi. I čirý křemen se dá doporučit. Nabijte ho takovou energii, jakou potřebujete. Pracujete-li s počítačem, drže křišťál co nejdále od softwaru! Před nezdravým zářením monitoru vás ochrání celá řada rostlin, mimo jiné kaktusy všeho druhu. O lepší vzduch se postarají zelenec nebo fíkus. Je-li to možné, pověste do okna blízko svého psacího stolu skleněný hranol, ovšem pokud tím oknem svítí do místnosti slunce. O opačném případě tam zavěste pěkný pohyblivý předmět. Rozhýbe to energii ve vaši kanceláři.
Male kouzlo pro peníze! Vezměte skleněnou nádobku, pár rýžových zrn a malé kapesní zrcátko. Sedněte si za psací stůl a uvolněte se, na chvíli zavřete oči a zklidněte se. Položte zrcátko do nádobky a házejte zrníčka rýže po jednom. Vizualizujte přitom, jak se firemní majetek zvětšujte a jak vám stoupá plat. Nechejte na zrcátko napadat jen tolik zrnek rýže, abyste viděla jejich obrazy ("zdvojnásobíte" počet rýžových zrn). Vraťte se do skutečnosti a otevřete oči. Nádobu s rýži postavte někam, kde ji nikdo neuvidí. Nikdo se ji nesmí dotknout. Můžete ji položit do vlastní skříňky. Nádoba ale musí za každou cenu zůstat ve firmě.
I na svůj psací stůl můžete více či méně nenápadně nabít všemi čtyřmi energiemi. Pírko mezi tužkami vám dodá mimořádné schopnosti při sepisování firemních písemností. Květináč s pokojovou květinou zastupuje zemi, zejména když květině položíte k "nohám" do hlíny vhodné kamínky. Pro ohnivý živel postačí pod květinu postavit svíčku v kelímku nebo k počítači postavit normální svíčku. po vodní živel můžete použít například odpařovací lampičku na vonné oleje, nebo pokojovou fontánu.
Myslete na to, abyste magické předměty na svém stole pravidelně podrobovala očistě, a to nejen od prachu. Používáte-li při výkonu svého povolání nářadí, vykonejte nad nimi ochranný rituál, který zajistí, že jim nezraníte ani sebe ani ostatní. Položte na podlahu, nebo na čistý ubrousek (nejlépe z hedvábí nebo bavlny). Dřepněte, nebo si sedněte před nářadí a zklidněte se. Vizualizujte zlaté světlo, které obklopujte nářadí a proniká i do něj. Představujte si, jak s nářadím bezpečně a zručně pracujete. Pak se vraťte do skutečnosti a otevřete oči. Toto cvičení pravidelně opakujte pokud s nářadím pracujte ještě někdo jiný.
Oltář v zásuvce
Pracujete-li ve firmě, kde nesmíte nechat volně ležet ani malý křišťál, ani pěstovat pokojové květiny, můžete i tak provozovat magii. Vizualizovat a meditovat se dá kdekoliv i bez pomůcek.
Křišťály noste u sebe buď na řetízku nebo v kapse. A ve své zásuvce zřiďte malý oltář! Položte do ní hedvábný kapesníček (můžete použít i viskózu, ta taky blokuje energii). Na kapesník postavte ohnivzdornou podložku (např. korkový tácek) a na ni postavte svíčku ve skle. Svíčku zapalujte vždy mimo zásuvku a dokud hoří svíčka hoří, nikdy zásuvku nezavírejte! Kolem svíčky můžete utvořit kruh z kamínků, nebo položit věneček uvitý z větviček, měděný pentagram (udělejte si ho sami z drátu!) tak velký aby svíčka s nádobkou vešla do jeho středu. Nebo cokoli co je pro vás na pracovišti důležité a s čím chcete pracovat. Pravidelně předměty v zásuvce očišťujte od nežádoucích energii.
Cestovní oltář
Pokud máte vlastní auto udělejte toto: kápněte několik kapek oleje petitgrain na kola u auta. Postaráte se o dobrou přilnavost k zemskému povrchu. Mějte v autě lahvičku rozmarýnu pro případ únavy. Na zpětné zrcátko můžete pověsit amulet z pírek, který pomohou při průjezdu hustým provozem. Přivažte k němu taky zelenou stužku pro spojení se zemí. Pod kapotu do motorového prostoru umístěte malý jantar, aby auto dobře naskočilo ve vlhkem počasí. Chcete-li si zajistit příjemnou jízdu, všijte trochu rozmarýny a šalvěje do kousku látky a umístěte jej pod jeden blatník. Neustálý pohyb bylinky dobře protřepává, neustále je nabijí a současně rovnoměrně rozděluje energii. Když nastupujte do auta můžete udělat trochu čas a vizualizovat zlatou světelnou kouli, v níž se budete pohybovat.
Přenosný cestovní oltář: má mnoho výhod, dá se totiž použít ve velmi malém bytě. A na cestách je přímo ideální. Do krabičky dejte pár kouřových tyčinek, pírek, nebo skleněnou nádobku pro vzduch. Pro oheň čajové svíčky či červené kamínky (nezapomeňte pro podložky na svíčky). Na vodu je dobrá nádobka z nerozbitného skla. Kov není vhodný. Pro zemský živel použijte sůl. Tu je dobré převážet v prázdných tubách od filmu. Nezapomeňte na malý pentagram, zápalky a kapesníček. Kruh v případě nouze se dá uzavřít pouhou vizualizaci živlů kolem sebe. Pro uzemnění jednoduše něco snězte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PETRA PETRA | 11. srpna 2006 v 14:01 | Reagovat

Dnes sem si vyrobila oltář, dala sem stůl,přikrila jsem ho přírodní látkou (hnědou)na to 1 svíčku,pár pírek,propisku,obyč tužku,zápalky,suchou tmavě červenou růži,kouzelnou hůlku,hrnec na pálení,barevný blok,malou dýku a ošatku. Myslíte že to stačí??? PROSÍM PORADTE MI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 čarodějka čarodějka | E-mail | Web | 13. srpna 2006 v 14:31 | Reagovat

ja myslim ze to staci,podle toho,na co to budes potrebovat,na jakej obrad,pak si kdyztak veci jeste vezmes

3 Ruis Ruis | E-mail | Web | 19. prosince 2006 v 15:45 | Reagovat

Ahoj Petro odpověď nehledej tady ,ale ve svém srdci oltář je tvá osobní věc a pouze ty rozhoduješ jak bude vypadat a co tam bude...ruis B*B )O(

4 Fany Fany | E-mail | 29. listopadu 2007 v 11:29 | Reagovat

ahoj chtela bych se zeptat co může byt oltař ?? ja vubec nevim co a nemam zadny stolik bez šroubu:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama