vznik satana

31. března 2006 v 14:20 | čarodějka
Satan bývá často nazýván také Ďábel, Belzebub,Azaliel,Baal Belial Slovo Satan se ovšem se slovem ďábel nebo démon nedá ztotožnit, neboť ďábel je postava objevující se téměř ve všech náboženstvích a to ještě před vznikem křesťanství. Ďábel je název pro stvoření způsobující a konající zlo v jakékoliv jeho podobě, ve své podstatě je Ďábel ztělesněním zla. Jeho vyobrazení bývá v mnoha případech shodné nebo velice podobné. Démoni jsou oproti tomu bez konkrétní podoby a mohou páchat jak zlo, tak dobro.
Bible vysvětluje existenci Satana vzpourou archanděla, kdysi zvaného Lucifer (=nositel světla), který se vzepřel spásnému Božímu plánu, určenému pro člověka, a který byl proto i se svými stoupenci, odbojnými anděly, svržen do podsvětí, jehož je nyní pánem. I když toto vysvětlení není úplně přesné, dalo by se říci, že absolutní zlo představuje Ďábel a absolutní dobro Bůh, a jako je Kristus poslem Boha, Je Satan poslem Ďábla pokoušet Krista a člověka. I sama Bible se často rozchází v rozdílu Ďábla a Satana neboť se tyto postavy objevují samostatně. Jelikož byl podle Bible Ďábel již přítomen stvoření světa a Lucifer svrhnut do podsvětí až později a poté proměněn v Satana měl by být rozdíl jasný, ale není. Dá se však říci, že Satan je archanděl Lucifer proměněný na démona Satana, žijící v podsvětí a sloužící Ďáblu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandra Sandra | E-mail | 13. června 2006 v 22:00 | Reagovat

Zdravim, musím Vám něco napsat. Napíšu to ve zkrácené verzi, ale pokud budete mít zájem, tak to rozepíši. Před 6 lety jsem se seznámila s jednim pánem. Byl to lékarník. Chtěla jsem po něm nějké léky. S tímto člověkem jsem se zblížila. Řekl mi, že je věřící a že navštěvuje jedno shromáždění. Tehdy jsem brala prášky a tak mě nabídli pomoc přez Ježíše. Byl to nářez! Potom po mě chtěli, abych podstoupila křest, což jsem razantně odmítla! Tato sekta tedy usoudila, že jsem do toho spadla a ještě mnohem hůř. Nakonec usoudili, že jsem posedlá démonem. Přistoupila jsem na onu hru. Několikrát jsem jim zaslala SMS po zpátku. Chtěli mi i nadále pomoci, ale jednoho dne mě tím vymítaním málem zabili. Neudalal jsem je, ale řešila jsem to po svém. Začala jsem vyhrožovat onomu pastorovy. Několikrát jsem jim propíchala pneumatiky. Došlo to tak daleko, že mě ten jejich pastor udal na policii, že ho chci zabít. Byla jsem obviněna, ale tím to nezkončilo. Teď mají nehorázný strach co jim opet udělám. varují předemnou křesťany na jejis vebových stránkách. Jestli budete chtít, napíšu Vám ty stánky, ať se pokocháte. A dne 6.6.2006 jsem jim poslala: Konflikt mezi Bohem a Satanem trvá již od roku 1914. Dne 6.6.2006 se otevřelo peklo. Bůh je odsouzen k zániku. Je totiž " Satanův den", a proto nic nemůže Satanovi zabránit, aby dokončil své vítězství. Satan se rozpomene na svou předlidskou existenci. Satan je náš Soudce, Satan je ten, kdo dává Ustanovení, Satan je Král. Podřiďte se tedy Satanu. Přibližte se k němu a on se přiblíží k vám. Pevně a bez váhání se postav proti Bohu a snaž se zaujmou místo na straně Satana. To jsem složila. Já osobně Satana miluji. Nosím několik pentagramů a teď si budu nechávat tetovat pentagram. budu ráda, když se mi někdo ozve. Sandra

2 Sandra Sandra | E-mail | 13. června 2006 v 22:00 | Reagovat

tak Ave Satanas!!!

3 čarodějka čarodějka | E-mail | 17. června 2006 v 12:08 | Reagovat

napíšeš sem prosím ten odkaz na ty stránky?díky moc

4 P@vl@ P@vl@ | 24. července 2006 v 21:33 | Reagovat

Sandře:mám kluka a ten spal u kámoše...ráno se probudil a měl na zádech škrábance do véčka a na krku napsáno ,,in nomine,, přečetla to i jeho mamka...už se satanismem moc nezajímá,ale občas náznaky něčeho takovýho jsou!!já už se satanismem taky moc nezabívám...ale občas co se děje je to pecka...není to jen satan,ale různý záhady..

5 dave alf dave alf | E-mail | 2. listopadu 2006 v 19:31 | Reagovat

Ahoj sandro tvuj sandro tvůj příběh mně velice zaujal mohla by ses mi ozvat na tuto emailovou adresu?-dadaalf@seznam.cz

Chtěl si s tebou na toto téma popovídat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama