reinkarnace 2

1. dubna 2006 v 19:49 | čarodějka |  Reinkarnace
Reinkarnace je stará víra. Je součástí mnoha náboženství. Věří se, že lidský duch, čili duše, je božským zdrojem. Ale vzhledem k vlastnímu vývoji je potřebné, aby duše v životě prožila všechno. Reinkarnace také logicky vysvětluje existenci ,,zázračných dětí". Zázračné děti vládnou dovednostmi, které si přinesly z minulého života. Pro toho kdo nevěří v reinkarnaci je těžké pochopit i smrt dítěte. Jaký byl vůbec smysl života dítěte, když trval jen několik krátkých let?? Dítě se naučilo všechno, co mu bylo určeno pro jeho konkrétní život a tak šlo dál. Přirovnáním k tomuto jsou třídy školy. Vstupujete do první třídy, naučíte se základům. Když je zvládnete, ukončíte třídu a máte prázdniny a pak postoupíte do vyšší třídy. V každém životě musíte získat určité množství vědomostí a prožít určité množství vědomostí a prožít určité množství zážitků. Jakmile toto splníte váš život skončí (umřete). Pokud postoupíte do vyšší třídy narodíte se v jiném těle. Proto si nepamatujete nic z minulého života. Pocit déja-vu je pocit, že už se něco stalo dříve. Někteří tento pocit znají. Například poznáte člověka a máte pocit jako byste se s nim znali už dávno. V jaké formě se vracíme na zem?? Někteří si myslí, že se nemusíme vrátit vždy v lidské podobě. V čarodějnictví se věří, že všechny věci mají duše (samozřejmě že duše mají i lidé a zvířata). Ti, kdo nevěří v reinkarnaci, často uvádějí:,, Jak to, že ale na světě lidé stále přibývají?? Je to tím, že i duše (duchové) se rodí nové a i umírají. Neexistuje prostě počet duší, které jsou nesmrtelné to ne. máme tedy ,,Nové duše" - ty prožívají svou první reinkarnaci a máme i ,,Staré duše" - ty prošly řadou životů.
Odplata
Reinkarnaci přivádějí myšlenky na karmu. Karma se zpravidla považuje za systém odměny a trestu platící ve všech životech. Jestliže se dopustíte zla v jednom životě, budete za to muset platit v příštím. Často se mluví o ,,karmických dluzích" a o ,,karmických trestech", ale zřídka o ,,karmických odměnách". Čarodějnictví (wicca) má na toto názor tento: ,,Čiň dobro a dobro se ti vrátí. Ale pácháš-li zlo, zlo tě potká". Výše odměny i trestu je trojnásobná. Tz., že pokud spácháš zlo, 3x se ti vrátí zpět, uděláš dobro 3x se ti vrátí v dobro. Ale neznamená to, že když někomu dáte pěstí do oka, neznamená to, že vám to 3x vrátí, ale že si třeba v budoucnosti zlomíte nohu či něco jiného. Také nejsou zážitky závislé na minulých životech. Ale také nesmíte jen sedět a říct si:,, Všechno je předem určeno, jen to pouze prožiji". To ne. Nezapomeňte VYTVÁŘÍTE SI SVOU VLASTNÍ REALITU.
Mezi životy
Délka času stráveného mezi životy může být různá podle vašeho studia lekcí a jejich integrace s předchozími lekcemi. Také záleží na potřebné přípravě na příští ,,semestr" (život). K vývoji a pokroku nedochází jen v tomto životě, probíhá i v ,,meziobdobích". Určitě jste slyšeli o ,,strážných andělech". Určitě ano. Znamená to, že zde na Zemi duch vždy dohlíží na méně vyvinutého ducha. Vzhledem k tomu, že v meziobdobí neexistuje čas, dohled nad duchem spojeným se zemí po jeho celý život nezbrzdí pozorovatelův pokrok. Naopak to bude vztah něco jako ,,učitel - žák".
Takže na závěr vám připomenu pravidlo Wiccan Rede: ,,Dělej co chceš, pokud to nikomu neuškodí".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alla alla | 14. května 2006 v 16:01 | Reagovat

Jo,ale proc je tak tezke jinym vysvetlit?

2 Martinička Martinička | E-mail | 13. dubna 2007 v 23:58 | Reagovat

Protože taková lidé nejsou dostačtečně duševně zralí na to, aby to chápali. Zřejmě jde o ty "mladé duše".

3 FantoGir FantoGir | 6. prosince 2007 v 13:17 | Reagovat

Proč je pro někoho tak snadné uvěřit??

4 Pepan Pepan | 13. prosince 2007 v 12:24 | Reagovat

Čau čarodky

Hahahahahahahaha je to kravina i něco horšího

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama