Leden 2008

Barvičky

14. ledna 2008 v 19:05 | Miška |  Ostatní
Červená
Je dynamizující barvou,podporuje dobrou náladu a chuť k životu.Pokud jste fyzicky vyčerpaní,dokáže vás rychle osvěžit.Dodává tělu energii,zvyšuje krevní tlak,podporuje krevní oběh a také uvolňuje bolavé svaly,klouby nebo páteř.
Světle červená barva upevňuje zdraví,zlepšuje náladu,posiluje spontánnost a hravost.
Tmavší,sytá červeň dodává odvahu a vytrvalost při vašich aktivitách.Posiluje city, vášnivost, ale i netrpělivost a impulzivitu.
Temná červeň může vyvolat dokonce agresivitu a krutost
Oranžová
Pokud trpíte depresemi,pomůže vám oranžová barva zlepšit náladu.Podporuje pocity štěstí,optimismus a také může pozitivně ovlivnit vaši kreativitu. Na fyzické úrovni se používá především při poruchách metabolismu,při křečích,revmatismu a astmatu. Při zvýšené únavě nebo v nemoci vám dobije baterie,obnoví vaši vitalitu a pomůže vám vrátit zdraví.
Hodně tmavé nebo zakalené odstíny však zesilují nenasytnost a to ve všech požitcích.
Žlutá
Pomáhá posilovat fyzickou pohodu,podporuje myšlení,komunikační schopnosti a smysl pro humor. Má pozitivní vlastnosti slunce,jako jsou jasnost,vřelost a otevřenost. Probudí kladnou stránku vaší osobnosti,posílí vám sebedůvěru. Vlivem žluté barvy si můžete lépe vyjasnit plány a strategii při uskutečňování svých nápadů. Na fyzické úrovni se používá při detoxikaci jater,zlepšuje trávení,stimuluje činnost ledvin a slinivky.
Sytě světlá žlutá prospívá intuici.temná žlutá však zatemňuje myšlení,vyvolává podezíravost, žárlivost,přispívá k vypočítavosti a nepoctivosti.
Zelená
Uklidňuje a harmonizuje,posiluje soucit a vnitřní klid. Uvolňuje napětí nervové soustavy,a pokud jste pod silným tlakem,pomůže vám nastolit rovnováhu. Je to barva přírody,přivádí vás do hojivého kontaktu s okolním světem,vyrovnává schopnost dávat i přijímat lásku. Představuje silnou regenerační energii,reguluje krevní tlak a funkce srdce. Čistí tělo od toxických látek,léčí plíce.
Velmi světlá zelená posiluje schopnost myslet na druhé,soucítit s nimi a pomáhat jim.
Temná zelená a olivová může vyvolat negativní pocity-závist,žárlivost a nenávist
Modrá
Představuje klidnou sílu,která prohlubuje duchovní založení a evokuje spiritualitu. Podporuje také schopnosti komunikovat. Léčí citová a duševní traumata a obnovuje pocit klidu a míru. Na fyzické úrovni tiší bolest a povzbuzuje účinky vlastních léčivých zdrojů v těle. Používá se při léčení štítné žlázy,při horečce,problémech ústní dutiny a krku. Také podporuje zdravý růst buněk a tkání.
Velmi světlá modrá zvyšuje citlivost a idealismus.
Námořnická modř působ jako ochranná energie proti negativním vlivům z okolí
Půlnoční modř zesiluje intuici
Indigová modř má transformační účinky na psychické i fyzické procesy. Pozitivně ovlivňuje intuici,představivost a obnovuje vnitřní rovnováhu. Používá se při léčení duševních poruch,má sedativní účinky
Hodně temné,zakalené odstíny však mohou zesílit depresivní stavy